KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948539
*
nr 1294 8539
Sigrid Sundius-Beckman
(1881-1961), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 39x46cm
Sigrid Sundius-Beckman, svensk bildkonstnär och teckningslärare född 1881, död 1961 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 18:31:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 16:28:47
1
250 kr
29/11 23:14:50
2
150 kr
29/11 23:14:50
1
200 kr (Budbetjänt)
29/11 23:15:56
2
250 kr
29/11 23:15:56
1
250 kr (Budbetjänt)
29/11 23:20:09
2
300 kr
2/12 18:26:25
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sigrid Sundius-Beckman
Sigrid Sundius-Beckman, svensk bildkonstnär och teckningslärare född 1881, död 1961 .
Läs mer om Sigrid Sundius-Beckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Sigrid Sundius-Beckman
Sigrid Sundius-Beckman, svensk bildkonstnär och teckningslärare född 1881, död 1961 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sigrid Sundius-Beckman
nr 1294 8539
Sigrid Sundius-Beckman
(1881-1961), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 39x46cm
Sigrid Sundius-Beckman, svensk bildkonstnär och teckningslärare född 1881, död 1961 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/11 16:28:47 | 1 | 250 kr |
| 29/11 23:14:50 | 2 | 150 kr |
| 29/11 23:14:50 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 29/11 23:15:56 | 2 | 250 kr |
| 29/11 23:15:56 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 29/11 23:20:09 | 2 | 300 kr |
| 2/12 18:26:25 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sigrid Sundius-Beckman
Sigrid Sundius-Beckman, svensk bildkonstnär och teckningslärare född 1881, död 1961 .Läs mer om Sigrid Sundius-Beckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



